Програма "Енергодім"

«Енергодім» - це програма часткового відшкодування (до 80% в разі підписання місцевою владою меморандуму про співпрацю з Фондом) витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.
Програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування вартості реалізації проектів термореновації (впровадження комплексу, а не окремих заходів), які повинні відповідати одному з двох певних пакетів.
Кожен пакет містить обов'язкові та додаткові заходи щодо реалізації. Остаточне рішення щодо обрання міри запобіжного до проекту приймається ОСББ на основі енергетичного аудиту з урахуванням економічної і технічної доцільності.

Пакет A ( "Легкий") - складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все, модернізація інженерних систем будинку).

Пакет Б ( "Комплексний") - включає в себе всі заходи пакета А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стіни, дахи, горища, підвали).

Програма співфінансування капремонтів в Києві

  • Це конкурсна програма енергоефективних проєктів в житлових будинках ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування: 70% оплати з міського бюджета, 30% оплати за рахунок ОСББ/ЖБК.
  • ОСББ/ЖБК повинні обрати не менше ніж два види робіт, один з яких здійснюється за кошти ОСББ/ЖБК, і вартість якого складе не менше 30% загальної вартості проекту, а другий вид – фінансування забезпечується за рахунок коштів бюджету міста Києва, вартість складе 70% від загальної.
Що таке Програма "70/30″?

Програма "Енергодім"

Для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:
  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.